‘Éghajlati céljaink elérése merész döntéseket és célzott beruházásokat kíván meg tőlünk.’
Lars Hägerborg
Vezető alelnök és pénzügyi igazgató
Az uniós zöld megállapodás a cégeket teljes értékláncuk CO2-kibocsátásáért felelőssé teszi. Mivel a kibocsátás csökkentése meglehetősen hosszú folyamat, az érintett felek elvárásainak teljesítéséhez már most cselekednünk kell. Legkésőbb 2050-re teljes értékláncunkban elköteleztük magunkat a nulla kibocsátás mellett. Az ötéves cselekvési tervekre összpontosító TICO részeként már több mint 30 éve a fokozatosan jobb energiahatékonyságú technológiákra, a villamosításra, a súlycsökkentésre, az energiaveszteség csökkentésére, a hidrogén- és üzemanyagcellás technológiákra helyezzük a hangsúlyt.
Olvasson további érdekességeket fenntarthatósági jelentésünkben >>
1. Energiahasználat monitorozása
2. Energiapazarlás elkerülése
3. Innováció alapú energiahatékonyság
4. Innováció alapú alacsony szén-dioxid-kibocsátású megoldások
A beszállítóink által generált „upstream scope 3” kibocsátás a teljes szénlábnyomunk körülbelül 10–15%-át teszi ki. Az EcoVadis már létrehozott egy, a beszállítói lánc szén-dioxid-kibocsátását szabályozó eszközt, amelyet a fenntarthatósági értékeléseinkkel együtt fogunk bevezetni beszállítóink körében. Ennek birtokában meghatározhatjuk beszállítóink teljesítményszintjét a környezet, az emberek, az üzleti etika és az ellátási lánc tekintetében. A beszállítóinkra vonatkozó magatartási kódexünkbe is felvettünk konkrét követelményeket, hogy arra ösztönözzük beszállítóinkat, hogy kezdjenek el foglalkozni kibocsátásuk csökkentésével.
Olvasson további érdekességeket fenntarthatósági jelentésünkben >>
Elköteleztük magunkat amellett, hogy 2030-ra a saját tevékenységünkből származó kibocsátásunk nettó nulla legyen. A 2021-es pénzügyi évben a teljes energiafelhasználásunk 33%-a megújuló forrásokból származott. Mivel szeretünk időben lépni, a 2021-es pénzügyi évben befejeztük a 100%-ban megújuló energiaforrásokból származó villamos energiára való átállást. A svédországi Mjölby-ben található gyárunk az egyik első olyan gyár Európában, amely elérte a nettó nulla gyártási szintet, így 2015-höz képest évente 3000 tonna CO2-kibocsátást sikerült elkerülni. Nyolc egységünk ISO 50001 tanúsítvánnyal rendelkezik, ami jelentős megtakarítást jelent az energia- és CO2-kibocsátás terén.
Olvasson további érdekességeket fenntarthatósági jelentésünkben >>
Valamennyi gyárunk és számos értékesítési vállalatunk rendelkezik az ISO 14001 szabvány szerinti tanúsítvánnyal. Svédországi gyárunk sikeresen csökkentette a szennyvíz mennyiségét 90%-kal.Az EU ECHA számára a SCIP-adatbázison keresztül nyilvánosságra hozzuk a különösen veszélyes anyagokat, REACH-nyilatkozatunk elérhető a weboldalunkon.Az EU Green Deal arra ösztönzi a vásárlókat, hogy a leginkább fenntartható termékeket válasszák. A termékeinkkel kapcsolatos, eddig nem tapasztalt szintű átláthatóság arra ösztönöz minket, hogy új módon kínáljunk hozzáadott értéket vásárlóinknak.
Olvasson további érdekességeket fenntarthatósági jelentésünkben >>
A körforgásos gazdaság kecsegtető lehetőség arra, hogy folytassuk a targoncák átalakításával kapcsolatos kezdeményezésünket, amelyet a használt targoncákat gyártó svédországi üzemünkben kezdtünk el a Linköpingi Egyetemmel együttműködve. Termékeink felújíthatóvá tervezése és élettartamuk meghosszabbítása a fenntarthatóság tekintetében pozitív hozadékkal jár.
Célunk, hogy Second Life stratégiánk révén a selejtezett targoncák arányát 20% alá csökkentsük. A 2013-as pénzügyi év óta közel 48%-kal több használt targoncát tudtunk értékesíteni, miközben a selejtezett egységek számát 3 százalékponttal csökkentettük.
Olvasson további érdekessgeket fenntarthatósági jelentésünkben >>
A minőség és az ügyfélbiztonság maximalizálása