Sok japán kifejezéshez hasonlóan a jishukent sem könnyű egyetlen szóval lefordítani, azonban nagyjából azt jelenti, amikor valaki önszántából lép a fejlődés útjára. A folyamatos fejlődés szempontjából ez a hozzáállás nélkülözhetetlen.
- Ji: saját magam
- Shu: Motiváció
- Ken: Tanulás és képzés
A jishuken célja:
- Emberi erőforrások fejlesztése
- A cég megerősítése
A jishuken projekt során az Ön által mindenképpen javítandónak kijelölt, a cég céljaihoz kapcsolódó területre összpontosítunk. A TLA-szakértőkből és az Ön munkatársaiból álló jishuken csapat a Toyota szabványos munkamódszereivel és eszközeivel, például a Yamazumi táblázat, kombinációs táblázat stb. segítségével behatóan elemzi az aktuális helyzetet a hiányosságok feltárása és a fejlődési irány kijelölése érdekében.
A jishuken módszer egyszerre tartja kiemelten fontosnak a cég erősítését és az emberi erőforrások fejlesztését. Azzal, hogy a munkatársak a TLA-szakembereivel együtt alkotják a jishuken csapatot, a tudásanyag átadása a gembánál történik, ami erre kétségtelenül a legjobb hely. Az ismeretek elsajátítása garantált, hiszen a jishuken csapat együtt jelöli ki a fejlődés potenciális irányát. A jishuken módszer tisztán megfogalmazott tervet követ, és kiemelten kezeli a PDCA-eljárást, amely a gyors és hatékony végrehajtás előtt alapos tervezést irányoz elő.
A jishuken projekt általában 6 hónapot vesz igénybe, amely során 40 napot töltenek el a Toyota Lean Academy tanácsadóival.
Ha többet szeretne tudni erről a modulról, vagy szakértőnkkel szeretné felvenni a kapcsolatot, töltse ki az alábbi űrlapot, mi pedig lehetőség szerint minél hamarabb felvesszük Önnel a kapcsolatot.