Jelenleg a harmadik Toyota Logistic Design Competition verseny és az első Toyota Logistic Engineering Challenge verseny döntőseinek kiválasztása folyik. A Toyota Material Handling már 2014 óta szervez különféle versenyeket a diákoknak. „A kezdeményezés hátterében az állt, hogy bátorítást szerettünk volna adni a fiatal tehetségeknek, hogy jobbnál-jobb ötletekkel rukkoljanak elő, valamint lehetőséget szerettünk volna nekik biztosítani, hogy megtudják, milyen az anyagmozgatás területén dolgozni. Amellett, hogy az ilyen és ehhez hasonló rendezvények segítenek a jövőbe tekinteni, sokkal könnyebben térképezhetjük fel az ügyfelek igényeit is. Nem csoda, hogy nagy várakozásokkal telve tekintünk a FEM részvételével megrendezett, immáron iparági szintű versenyre” – foglalta össze néhány mondatban a verseny főbb mozgatórugóit Matthias Fischer, a Toyota Material Handling Europe elnök-vezérigazgatója.
A Toyota Material Handling Europe az összes európai egyetem diákját a Smart Logistics Challenge versenyben való részvételre buzdítja. A legjobb résztvevők mélyebb betekintést nyerhetnek az anyagmozgatási ipar kulisszatitkaiba, megismerkedhetnek az e-kereskedelem felpezsdítésének lehetséges módjaival, valamint az Industry 4.0 szabvány által előirányzott változásokkal, mindazonáltal pedig jelentős előrelépést tehetnek a jövő anyagmozgatási technológiáinak kialakítása felé.
A Smart Logistics Challenge verseny során a résztvevőknek a következő három terület közül az egyikben kell bizonyítaniuk rátermettségüket. Az e-kereskedelem előmozdítói, ember-gép és logisztika 4.0, valamint logisztika a megosztott gazdaságban – minden kategóriában előretekintő és megoldásorientált hozzáállásra van szükség.
Toyota Material Handling Europe
Akiko Elmwall, PR Manager
+46 (0)142 8 6259, M: +46 (0)72 701 1577
A versenyre műszaki és üzleti tudományokat hallgató diákok egyaránt jelentkezhetnek, mivel a cégek egyre inkább a holisztikus felfogást részesítik előnyben, és a versenyképesség megőrzése érdekében egyre szélesebb körű tudással rendelkező embereket keresnek.
„Iparági szakmai szervezetként kiemelt feladatunknak tartjuk biztosítani, hogy a fiatalok megismerhessék a számukra elérhető és vonzó lehetőségeket, amelyek az anyagmozgatás területén várnak rájuk” – részletezte a verseny hátterét Christophe Lautray, a FEM elnöke. „Mivel nem a fogyasztókat kiszolgáló iparág vagyunk, sokkal nehezebb elérnünk ezt a fontos csoportot. Ennek ellenére a mai diákok a jövő letéteményesei, éppen ezért tartom FEM-elnökként kiemelt feladatomnak a fiatal generáció megszólítását. Meggyőződésem, hogy a verseny kiváló eszköze mindennek.”
A jelentkezéseket december 15. és március 30. között fogadják. A következő fordulóba 30 döntős jut tovább, ahol iparági szakértők mentorálása mellett ültethetik át ötleteiket a gyakorlatba.
A hat győztes fizetett gyakornoki állást kap az egyik partnercégnél, valamint egy VIP-meghívót a FEM kongresszusára, amely egyben az anyagmozgatási iparág élvonalbeli európai konferenciája is. A díjátadó rendezvényen természetesen az iparág vezető szereplői is jelen lesznek. Különleges események, például a vezérigazgatóval való közös ebéd, a gálavacsora és a kulturális bevezető szavatolja, hogy a verseny elejétől a végéig életre szóló élmény legyen valamennyi résztvevőnek, amelyet jól kihasználva jelentős előnnyel indulhatnak el a pályán.
A www.smartlogisticschallenge.eu oldalon további részleteket olvashat a versenyről, a #DeliverTomorrow mottóval pedig csatlakozhat a közösségi médiában folyó beszélgetéshez.
Logiconomi filozófiánk segítségével megtaláljuk a helyes válaszokat a kérdésekre.
A Toyota értékek és az iparág kihívásai által egyaránt inspirált központban ügyfeleinket szem előtt tartva tervezzük meg az anyagmozgatási megoldásokat.
Több mint 100 év alatt összegyűlt anyagmozgatási tapasztalattal rendelkezünk. Tekintsen meg történetünk mérföldköveit!
Gyártási rendszerünk a „lean” alapelveken és a „pull” rendszeren alapul, ami azt jelenti, hogy csak azt gyártjuk le, amit Ön megrendel.