„Bár a jelentést évente csak egyszer publikáljuk, a Toyota Material Handling Europe folyamatosan kutatja azokat a fejleményeket, amelyek hatással vannak az iparágra” – érvel Hans Larsson, a TMHE innovációs igazgatója. „Két okból tesszük ezt. Egyrészt célunk, hogy ügyfeleinknek a lehető legjobb tanácsokat nyújtsuk a működésük és jövőbeni terveik optimalizálásához, ugyanakkor saját üzleti stratégiánk szempontjából is elengedhetetlen – mivel tisztában vagyunk vele, hogy a siker kulcsa az innováció, amelyet az iparágunkat befolyásoló külső tényezők és trendek határoznak meg.”
A jelentésben azonosított külső tényezők között elkerülhetetlenül szerepelnek a világszerte – különösen Európában – tapasztalható geopolitikai hatások, amelyeket tovább fokoz a kereskedelmi vámokkal kapcsolatos növekvő bizonytalanság az új amerikai adminisztráció következtében. Ezek a politikai tényezők, a kibocsátáscsökkentési és fenntarthatósági célokkal együtt, kihívást jelentenek a logisztikai szektornak. Ezt tovább súlyosbítja, hogy Európában az idősödő népesség egyre nagyobb nyomást helyez a munkaerőpiacra.
Ez felgyorsítja az automatizált megoldások iránti érdeklődést, amelyek segítenek enyhíteni a munkaerőhiányt, csökkentik a károkat és növelik a biztonságot. Az automatizált járművek telepítése is egyszerűsödik az SLAM-alapú navigációnak és a kamerás látórendszereknek köszönhetően, amelyeket mesterséges intelligencia támogat. Az AI gyors ütemű fejlődése ígéretes lehetőségeket kínál a logisztikában, például a minőség-ellenőrzés, a rendelés-ellenőrzés és az előrejelzés területén.
A Trends in Logistics jelentés további kulcsterülete az energia: egyre nagyobb szerepet kap a villamosítás, az alacsony szén-dioxid-kibocsátású alternatív üzemanyagok és a hidrogén. A jelentés ugyanakkor kiemeli, hogy a hatékonyabb tervezés és a járművek optimális kihasználása – mind a közúti, mind a belső logisztikai műveletekben – kulcsfontosságú az emissziócsökkentés szempontjából.
A logisztikai menedzsment fő trendjei tükrözik ezeknek az új technológiáknak az alkalmazását, valamint az iparágra ható külső tényezőkre adott válaszokat. Egyre inkább az a trend figyelhető meg, hogy a munkaerőhiány kezelésére a vállalatok különféle stratégiákat dolgoznak ki a munkavállalók bevonására és megtartására. Emellett egyre nagyobb szerepet kapnak a szállítmányozási irányítóközpontok, amelyek átfogó rálátást biztosítanak az ellátási láncra. Ez pedig elősegíti a jövőbeli szimulációkat és modellezéseket, amelyekkel a vállalatok hatékonyabban tervezhetik meg működésüket.
Töltse le a 2025-ös logisztikai trendekről szóló jelentést >
Toyota Material Handling Europe
lieselotte.everaerts@toyota-industries.eu
Tel: +32 3 302 3245
M: +32 498 69 73 92