„A kollégáinkkal való együttműködés határozottan biztatónak tűnik. Munkatársaink a klímaváltozással kapcsolatos változtatásokban és a kezdeményezések ösztönzésében vesznek részt, annak ellenére, hogy a 2020-ban jelentkező nehézségek eddig még nem látott kihívásokat jelentettek mindannyiunk számára. Örömömre szolgál, hogy japán kollégáink a CDP globális sikerének nagy részét a különböző európai szervezetek ambiciózus tevékenységének köszönhetik” – foglalja össze a sikerek hátterét Tom Schalenbourg, a Toyota Material Handling Europe fenntartható fejlődésért felelős igazgatója.
A Toyota Material Handling Europe 2019-ben kezdte alkalmazni az energiapolitikai irányelveket, és kötelezettséget vállalt arra, hogy a 2021-es pénzügyi évben (2021. március vége) áttér a 100%-ban megújuló villamos energiára. Ezek a lépések annak az ütemtervnek a részét képezik, amelynek megfelelően 2030-ra teljesen nulla kibocsátással működik majd a cég.
A Toyota Material Handling energiapolitikája 3 fő pilléren alapul, és a következő célokat tűzte ki célul a 2030-as évre:
A program részeként a bolognai gyár egy fotovoltaikus erőművet helyezett üzembe, amelynek 2020-ban várható átlagos termelése 0,86 GWh megújuló energia.
„A napelemek telepítése előtt 2016 júniusa óta már 100%-ban megújuló áramot vásároltunk az árampiacon. A jelenlegi villamosenergia-fogyasztásunk körülbelül egyharmadát lefedő beruházással a bolognai régióban aktív befektetéseket eszközlünk a megújuló villamos energia nemcsak keresleti, hanem kínálati oldalán is. Ez évi 370 tonna CO2-megtakarítást eredményez” – emeli ki Andrea Raviolo, a Toyota Material Handling Manufacturing Italy fenntarthatóságért felelős vezetője.
A CDP-pontszámokat hivatalosan 2020. december 9-én jelentették be, a Toyota Industries Corporation sajtóközleménye pedig itt található.
Toyota Material Handling Europe
Akiko Elmwall, PR Manager
+46 (0)142 8 6259, M: +46 (0)72 701 1577